NOVÉ LEKCE S MONIKOU TATARKOVOU

NOVÉ LEKCE S MONIKOU TATARKOVOU
Monča už u nás delší dobu kraluje lekcím Mai Ram Yogy, které od konce února dostaly trochu nový háv. Neděle patří začátečníkům nebo těm, kteří si chtějí oživit základy. Středy (mírně) pokročilým a čtvrtky jóga nidře, pozdravům měsíci a dechovým technikám. Každý si vybere a všechny lekce stojí opravdu za (pravidelnou) návštěvu.

Kdy:
  • Mai Ram Yoga pro začátečníky – neděle 19:30-20:30
  • Mai Ram Yoga pro (mírně) pokročilé – středy 19:30-20:30
  • Mai Ram Yoga pro vnitřní regeneraci a vitalitu – čtvrtky 20-21
Cena: 220CZK drop-in / 200CZK s permicí, akceptujeme karty Multisport, Flexi Pass a Multi Pass, Benefit Plus a Edenred e-ticket

Lekce vede: Monika Tatarková Rezervace v rozvrhu 

*Classes are English friendly

 


www| FB MRY Prague | FB JivArt


Mai Ram Yoga – čtvrteční lekce pro vnitřní regeneraci a vitalitu
Čtvrtek 20:00-21:00

Ve čtvrtek večer dáme prostor jiným technikám oproti tým, na jaké jsme zvyklí počas týdne. Necháme víc odpočívat svaly a povzbudíme své subtílní tělo, vitální energie, dopřejeme hloubkové uvolnení našim emocím a mysli. Vďaka kombinaci technik dynamickej a statickej pránayámy (regulace dýchání), nidra jogy (hloubková relaxace v shavasane) a Chandra Namaskara (pozdrav Měsíci), budeme mít možnost podívať se za hranice běžně vnímaného fyzického těla, sprůchodnit energetické dráhy (nadi), osvěžit intelektuální a mentální schopnosti, podpořit vnitřní rovnováhu a celkově osvěžit svou duši. Anebo se jen vydatně uvolnit před spánkem. Hloubka praktiky záleží na vašem odhodlání ;).  

Mai Ram Yoga – pro začátečníky
Neděle 19:30-20:30

Yoga je soubor různorodých technik, které mají na různých úrovních za úkol posílit harmonii mezi tělem, myslí a duchem, nasměrovat pozornost na realitu „za“ běžným smyslovým vnímáním a vést k vnitřnímu klidu. V naší západní společnosti jsou nejrozšírenější jogovou technikou ásány – pozice těla. Proč? No zkrátka proto, že tělu nejlíp rozumíme, narozdíl od „pochybných“ a těžko ovládatelných entit jakými sú naše mysl a duše, na tělo můžeme snadno sáhnout, ovládat svaly, rychle cítíme když bolí, nebo naopak, když je mu dobře. V ásanách proto dokážeme relativně rychle a účinně rozpoznat některé tělesné potíže, bloky, neprůchodnosti. Naštěstí, člověk je komplexní organismus a změny, které sa dejí s našim tělem (na úrovni svalů, šlach, vnitřních orgánů) se odráží i na úrovni mysle či psychiky. Ásany odráží tzv. posvátní geometrii, která je pro naše tělo blahodární. Na začátečnických lekcích se budeme učit jak ásany převést správně tak, aby jsme si neublížili, aby přinášeli uvolnění, ne bolest, prospěšné úsilí, ne utrpění, motivaci, postupný a trvalý progres, ne náhodilé úspěchy či neúspěchy. Budeme se učit o vnitřních zákonitostech těla, o anatomii, které jsou důležité pro funkční provedení ásán. Budeme se učit správně dýchat tak, aby prána (vitální energie v dechu) oživila naše ásany a ty se stali skutečným nástrojem naší transformace. Budeme kultivovat a prohlubovat schopnost koncentrace. Pomalým a důsledným tempem budeme procházet přes cyklus OPEN metodiky Mai Ram Yogy, který je vhodný pro každého, kdo chce následovat upřímnou stezku sebepoznání.         

Mai Ram Yoga – pro (mírně) pokročilé
Středa 19:30-20:30

Lekce kombinujíci ásány a pránayámu vhodná pre studenty, kteří už mají skušenosti s klasickou jogou. Měli by poznat základní dechové techniky (nádiśódhana, bástrika, ujjáyi), držení bandh (múla, jaladhára, uddiyana), s uvolněním praktikovat základní ásány (základní dynamické vinyásy a základní statické ásány – urdhvamukhaśvanásana, konásana, halásana, sarvangásana, virabhadrásana, dhanurásana). Nezáleží na tom, jak „hluboko“ nás naše tělo v tuto chvíli do ásán pouští, to samo o sobě není znakem pokročilosti. Důležitá je hloubková znalost správné fyzické a dechové techniky, která nám pomáhá v naší praxi a schopnost vědomé regulace pozornosti. Tyto znalosti, žitou jogovou skušenost s vlastním tělem a motivaci k problubování naší duchovní praxe budeme počas lekcí využívat. Základem lekcí je klasická škola vinyásy Pranam Prakrti, vinyás a statických ásán z cyklu OPEN, které se kombinují s pokročilejšími ásany z úrovně BASIC z metodiky Mai Ram Yogy. Na lekci se mluví míň, jenom nezbytné instrukce, názvy ásán zaznívají v sanskrtu.   

NAHORU