NOVÉ LEKCE S MONIKOU

NOVÉ LEKCE S MONIKOU

Mai Ram Yoga – čtvrteční lekce pro vnitřní regeneraci a vitalitu
Čtvrtek 20:00-21:00

Ve čtvrtek večer dáme prostor jiným technikám oproti tým, na jaké jsme zvyklí počas týdne. Necháme víc odpočívat svaly a povzbudíme své subtílní tělo, vitální energie, dopřejeme hloubkové uvolnení našim emocím a mysli. Vďaka kombinaci technik dynamickej a statickej pránayámy (regulace dýchání), nidra jogy (hloubková relaxace v shavasane) a Chandra Namaskara (pozdrav Měsíci), budeme mít možnost podívať se za hranice běžně vnímaného fyzického těla, sprůchodnit energetické dráhy (nadi), osvěžit intelektuální a mentální schopnosti, podpořit vnitřní rovnováhu a celkově osvěžit svou duši. Anebo se jen vydatně uvolnit před spánkem. Hloubka praktiky záleží na vašem odhodlání ;).  

Mai Ram Yoga – pro začátečníky
Neděle 19:30-20:30

Yoga je soubor různorodých technik, které mají na různých úrovních za úkol posílit harmonii mezi tělem, myslí a duchem, nasměrovat pozornost na realitu „za“ běžným smyslovým vnímáním a vést k vnitřnímu klidu. V naší západní společnosti jsou nejrozšírenější jogovou technikou ásány – pozice těla. Proč? No skrátka proto, že tělu nejlíp rozumíme, narozdíl od „pochybných“ a těžko ovládatelných entit jakými sú naše mysl a duše, na tělo můžeme snadno šáhnout, ovládat svaly, rychle cítíme když bolí, nebo naopak, když je mu dobře. V ásanách proto dokážeme relativne rychle a účinne rozpoznat některé tělesné potíže, bloky, neprůchodnosti. Naštěstí, člověk je komplexný organismus a změny, které sa dejí s našim tělem (na úrovni svalů, šlach, vnitřních orgánů) se odráží i na úrovni mysle či psychiky. Ásany odráží tzv. posvátní geometrii, která je pro naše tělo blahodární. Na začátečnických lekcích se budeme učit jak ásany převést správne tak, aby sme si neublížili, aby přinášeli uvolnění, ne bolest, prospěšné úsilí, ne utrpění, motivaci, postupný a trvalý progres, ne náhodilé úspěchy či neúspěchy. Budeme se učit o vnitřních zákonitostech těla, o anatomii, které sú důležité pro funkční provedení ásán. Budeme se učit správne dýchat tak, aby prána (vitální energie v dechu) oživila naše ásany a ty se stali skutečným nástrojem naší transformace. Budeme kultivovat a prohlubovat schopnost koncentrace. Pomalým a důsledným tempem budeme procházet přes cyklus OPEN metodiky Mai Ram Yogy, který je vhodný pro každého, kto chce následovat upřímnou stezku sebepoznání.         

Mai Ram Yoga – pro (mírně) pokročilé
Středa 19:30-20:30

Lekce kombinujíci ásány a pránayámu vhodná pre studenty, kteří už mají skušenosti s klasickou jogou. Měli by poznat základní dechové techniky (nádiśódhana, bástrika, ujjáyi), držení bandh (múla, jaladhára, uddiyana), s uvolněním praktikovat základní ásány (základní dynamické vinyásy a základní statické ásány – urdhvamukhaśvanásana, konásana, halásana, sarvangásana, virabhadrásana, dhanurásana). Nezáleží na tom, jak „hluboko“ nás naše tělo v tuto chvíli do ásán pouští, to samo o sobě není znakem pokročilosti. Důležitá je hloubková znalost správné fyzické a dechové techniky, která nám pomáhá v naší praxi a schopnost vědomé regulace pozornosti. Tyto znalosti, žitou jogovou skušenost s vlastním tělem a motivaci k problubování naší duchovní praxe budeme počas lekcí využívat. Základem lekcí je klasická škola vinyásy Pranam Prakrti, vinyás a statických ásán z cyklu OPEN, které se kombinují s pokročilejšími ásany z úrovně BASIC z metodiky Mai Ram Yogy. Na lekci se mluví míň, jenom nezbytné instrukce, názvy ásán zaznívají v sanskrtu.   

Termín: Neděle (19:30-20:30), Středy (19:30-20:30), Čtvrtky (20-21)
Cena: 220Kč drop-in / 200Kč s permicí, akceptujeme karty Multisport, Benefit Plus, Flexi Pass a Multi Pass Card a Edenred e-ticket
Lekce vede: Monika Tatarková
Rezervace v rozvrhu

 *Classes are English friendly


www| FB MRY Prague | FB JivArt

NAHORU